Korteri või maja remont kui selline on sageli aeganõudev projekt. Ükskõik, kas plaanid renoveerida soetatud esimest kodu või soovid värskendada pikalt kasutatud eluruume, on oluline mõista erinevaid aspekte, mis sellega kaasnevad. Selles blogipostituses jagan mõtteid seoses renoveerimisega alates renoveerimise hindadest kuni remondimehe valimiseni.
1.Renoveerimise planeerimine
Renoveerimine algab tavaliselt planeerimisest. Kõigepealt tuleb määratleda eesmärgid ja soovid. Näiteks, kas renoveerida kogu korterit või ainult ühte tuba? Kui kapitaalselt renoveerimist teha (mis jaguneb kaheks variandiks: sanitaarremont– pinnapealne remondiviis, mille käigus tehakse muudatusi silmale nähtavate detailide uuendamisel või kapitaalremont– remondiviis, mille käigus jääb püsti põhi karkass)?
Kui plaanid näiteks kolmetoalise korteri renoveerimist, siis peab kaaluma erinevate tubade vajadusi ja stiili, et saada suurem ülevaade, millist lõpptulemust soovid.
Korteri renoveerimise projekt hõlmab tavaliselt ka eelarvet ja ajakava koostamist- väga tähtsad komponendid, mille puudumisel pole aimu tööde finišeerumises ning selle ajas.
2. Remondi hinnakujundus
Renoveerimise hind sõltub paljudest teguritest, sealhulgas renoveeritava pinna suurusest, valitud materjalidest ja töömahust. Alustuseks peab muidugi mõtlema, kuidas jõuda renoveerimiseni. Selleks on vaja teostada ettevalmistusi (lammutustööd). Alustades lammutusest kuni ehitustöödeni välja sõltub ruutmeetri (m2) hind asukohast ehk kaugus erinevatest keskustest, korrus (mida kõrgemal asukoht, seda töömahukam on lammutusmaterjali ja ehitusmaterjali transportimine), projekti erilisusest ning valitud materjalidest. Projekti erilisuse all mõtlen seda, kas remonditaval pinnal on palju erilahendusi. Näiteks süvistavad LED valgusribad lagedes ja/või seintes, palju kommunikatsioone, kõrged laed (nt 3m), ebastandartne ruumilahendus (kahetasandiline) jne.
Tasub hinnata erinevaid valikuid ja lõpuks leida see endale kõige parem lahendus. Põhiline on see, kas remondile järgnevalt täidab korter/maja oma funktsiooni nii nagu seda oled lootnud.
3. Remondimehe hind
Remontimiseks on sageli vaja asjatundliku inimese abi. Kui otsid remondimeest, kes aitaks soovitu ellu viia, siis tuleks sellega eelarve koostamisel arvestada. Ideaalis on remondimees kuldnäpp, kes teeb ise kõik algusest lõpuni. Kuid on ka selline variant, kus remondimees on kui objektijuht. Ta teeb teatud töid, samas vastutab, et ka muu saaks kvaliteetselt lahendatud. Selleks on olemas oma ala spetsialistide kontaktid.
Remondimehe hind varieerub sõltuvalt kogemustest ja ka piirkonnast. Enne remondimehe palkamist soovitan küsida mitmelt erinevalt teenusepakkujalt hinnapakkumisi ja võrrelda nende oskusi (näiteks võimalusel küsida tehtud tööde pildimaterjali) ja hinnakujundust. Siinkohal mainin, et alati ei tasu ajada taga kõige odavamat ega kallimat. Rolli mängib asjalikkus ja kui on kuskilt positiivset infot konkreetse teenusepakkuja puhul, siis kindlasti soovitan sellega arvestada.
Kokkuvõtteks
Kodu ja/või korteri remont on põnev projekt, mis muudab eluruumi(-d) mugavamaks ja ühtlasi kaasaegsemaks. Planeerimine, eelarvestamine ja asjatundlik abi- kiirem tee soovitud tulemuseni!
Kivisse raiutud ei ole midagi, igaüks võtab siit kaasa oma tõe! Loodetavasti said siit inspiratsiooni ja/või kinnitust oma mõtetele.
Kui sul on korteri renoveerimise osas küsimusi, siis võta julgelt ühendust ning aitan sind!