Kas oled kunagi mõelnud sellele, kuidas minimaalsete kuludega teha remonti või sisustada nutikalt enda kodu vähendades seejuures ka ökoloogilist jalajälge? See pole pelgalt keskkonnateadlike inimeste jaoks, vaid ka neile, kes hindavad rahakotisõbralikke ja samas kvaliteetseid valikuid. Selgitan veidi lähemalt, mida ringmajandus endas kätkeb ning kuidas sai Teminek alguse.
Ringmajandus: mida see tähendab?
Ringmajandus on kontseptsioon, mis seisneb toodete, materjalide ja muude ressursside taaskasutamist maksimaalsel määral. See hõlmab endas üldiselt toodete eluea pikendamist, seega jäätmete tekke minimeerimist. Antud juhul on üks ringmajanduses osalemise parimaid viise osta kasutatud mööblit ja samas ka ehitusmaterjale.
Olen ise seisnud silmitsi tõsiasjaga, kus remondi lõpus pole ülejääva materjaliga (nt. kipsplaadiga) edasiselt midagi peale hakata. Selle asemel, et valida tee jäätmejaama, on kindlasti kellegil teisel just seda poolikut juppi vaja. Oma olemuselt täidab antud toode sama eesmärki, mis uueväärnegi, erinevus seisneb toote suuruse ebastandartsuses. Sellest hakkas idanema idee anda võimalus kõikidel rohkem kaasa rääkida keskkonnasäästlikuma elu rakendamisel, hoides ringluses remondist ülejäänud korralikke materjale ja sisustuselemente. Millest tingituna saigi alguse keskkond Teminek-i näol.
Soodne kasutatud mööbel
Kasutatud mööbel ei tähenda alati sugugi halba kvaliteeti. Tihti tuleb ette, et valmistatud mööbel on väga vastupidavatest materjalidest ja ühtlasi ka huvitava disainiga. Kasutatud mööbli puhul on paradoksaalne hinna ja kvaliteedi suhe, mis uue puhul ei pruugi nii hea olla.
Lõpptulemuseks säästetud raha ja vähendatud ka tootmisel ning selle liikumisel poelettideni avalduvat keskkonnamõju.
Kasutatud ehitusmaterjalid
Kui oled uue ehitusprojektiga alustamas või plaanid renoveerida oma kodu, siis tasub kaaluda kasutatud ehitusmaterjalide kasutamist. Siinjuures tasub märkida, et kasutatud ehitusmaterjal on ka ehitusest ülejääv (ehituse ajal tehtud arvestused ei pidanud paika, muudatused projektis jms). Ei ole üldse tabu võtta see tee ette ja järelturul ringi vaadata
Kokkuvõtteks
Kui otsid keskkonna- ja rahakotisõbralikke viise oma kodu sisustuseks või remontimiseks, siis soodne kasutatud mööbel või kasutatud ehitusmaterjalid on sulle suurepärased valikud. Lisaks looduse säästmisele aitavad need valikud ka sinul endal rohkem kulutusi all hoida (suurendada heaolu, kus saad pigem endale või lähedastele midagi muud head lubada 🙂 ).
Loodan, et see blogipostitus annab sulle inspiratsiooni ja teadmisi, kuidas saad muuta kaudselt oma kodu ja elu keskkonnasõbralikumaks. Samas ka näpunäiteid, kuidas hoida kodu uuendamisel kulud madalamal. Ringmajandus on tee tulevikku, märksõna on jätkusuutlikkusel.
Kui oled huvitatud rohkematest näpunäidetest ja ideedest erinevatel teemadel, siis hoia meie blogil silma peal! Ootan ka sinu kommentaare ja mõtteid antud teemal!
Kuidas sina oled ringmajandust oma elus rakendanud?